Please sign our Guestbok - Wpisz się do Księgi Gosci
 
 
Mail to us / Napisz do nas
 
What the press writes about us / Co piszš o nas w prasie Books, bulletins and articles published by us - Ksiażki, biuletyny i artykuły wydane przez nas Who visited our stud / Kto odwiedził naszš stadninę Information on Korfowe Arabians. Informacje o nas
Korfowe Arabians -
hodowlane i wyścigowe sukcesy stadniny koni arabskich


Położenie geograficzne stadniny

Korfowe jest młodą stadniną koni arabskich pięknie położoną na rodzinnej posiadłości na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego, 30 km na zachód od Warszawy na trasie do Żelazowej Woli - miejscu urodzenia Fryderyka Szopena.

Styczeń 1991r: Alidada - pierwszy koń arabski przybywa do naszej stadniny

Mimo, iż koń zawsze był obecny w gospodarstwie dopiero pierwsza klacz arabska - Alidada, która przybyła do Korfowego w styczniu 1991 roku zupełnie zmieniła styl naszego życia!
Wiele klaczy i ogierów arabskich mieszkało w naszej stadninie. Między nimi były cenne matki z Janowa Podlaskiego i Michałowa oraz klacze reprezentujące dawną polską krew, które importowaliśmy z USA. Wiele z nich pozostawiło wspaniałe źrebięta. Najcenniejsze z nich są nadal w naszej stadninie.

Rok 1993: zakup 10 ogierów z cyrku reprezentujących dawną polską krew

W 1993 roku udało nam się kupić 10 ogierów z cyrku, z których dwa - o niespotykanych już dzisiaj rodowodach zajmują nadal miejsce czołowych reproduktorów. Są to dwaj synowie legendarnego Bandosa: michałowski Erfurt od Elwiry po Elf i janowski Engar od wspaniałej córki Cometa - Engracji. Engar jest obecnie najstarszym synem Bandosa na świecie i jednym z trzech żyjących w Polsce.

Dzierżawa ogiera Biquest - syna legendarnego Baska


W 1993 roku dzierżawiliśmy z USA ogiera Biquest od Negotka - syna "ogiera wszechczasów - objawienia Ameryki" Baska.

1995 rok - debiut Stajni Wyścigowej Korfowe na Torach Wyścigów Konnych na Służewcu i pierwsze wyścigowe zwycięstwa naszych koni

W 1995 roku debiutowaliśmy naszą "Stajnią Wyścigową Korfowe" i z dumą musimy przyznać, że nasi wychowankowie pokazali iście królewską klasę wyścigową.

WADI (Wiedeń-Wiklina) zwyciężył prestiżowy wyścig o Nagrodę Janowa Podlaskiego - Przychówku, był drugi w Derby i piąty w Nagrodzie Kabareta.

AHMED (Wiedeń-Wiklina) wygrał Nagrodę Kurozwęk, był trzeci w Derby i trzeci w Nagrodzie Europy.

WHISKI (Wermut-Wędrówka) był drugi w Nagrodzie Koheilana I i czwarty w Nagrodzie Białki.

DEKOR (Fawor-Dekada) był drugi w Nagrodzie Białki i trzeci w Nagrodzie Europejczyka.

Ogier DEKOR ustanawia nowy rekord toru Wyścigowego na dystansie 1600 m!

Naszym największym dniem wyścigowym był 2 lipca 1995r. Tego dnia DEKOR pobił najstarszy rekord służewieckiego toru na 1600m., który należał do ogiera hodowli księcia Sanguszko i był niepobity od 1946 roku! DEKOR był lepszy od swego historycznego poprzednika o 1,5 sekundy!

Wyścigowe sukcesy Stajni Wyścigowej Korfowe w 1996 roku

Okazało się, że również rok 1996 był dla nas niezwykle pomyślny.
Ponownie zwyciężyliśmy w najbardziej prestiżowych gonitwach.
Ahmed po raz drugi wygrał Nagrodę Kurozwęk, był drugi w nagrodzie Ofira i piąty w Nagrodzie Europy.
Nagrodę Janowa - Przychówku wygrał tym razem Whiski. Wygrał on również Nagrodę Kabareta, był czwarty w Derby i czwarty w Nagrodzie Europy.
Dandy (Borysław-Dania) wygrał Nagrodę PTHKA, Paultje zwyciężył w dwóch wyścigach, był czwarty w Nagrodzie Koheilana I i piąty w Nagrodzie Białki. Również Cliinntonn wygrał jeden wyścig.

Historyczne zwycięstwo ogiera DEKOR w Derby


Ale ponownie naszą największą gwiazdą okazał się Dekor. Jako pierwszy koń prywatnej hodowli w historii powojennych wyścigów koni arabskich w Polsce ten wybitny wyścigowiec wygrał Derby. Prowadził on stawkę 12 najlepszych polskich koni od początku do końca na dystansie 3000m. Wygał on tę najbardziej prestiżową gonitwę dla koni wyprzedzając swych rywali o 6 długości w stylu jakiego nikt nie pamiętał!

Rok 1997: championatowe zwycięstwa koni z Korfowe Arabians

Rok 1997 przyniósł nam osiągnięcia championatowe. Na III Pokazie Koni Arabskich Własności Prywatnej w Polsce - Championacie PTHKA nasza piękna ciemnogniada Eptona (Pepton-Etruska) zdobyła tytuł Championki Klaczy, zaś Cliinntonn (dwd Tabasco-sh Carmen) został Championem Ogierów! Publiczność wybrała go również "Najpopularniejszym Koniem Pokazu", a jego jeździec - znany malarz Maciej Falkiewicz z Janowa Podlaskiego - w Liberty Class zdobył nagrodę za najlepszy strój.

Rok 1999: Korfowe Arabians zdobywa Championat Klaczy oraz tytuł "Best in Show"

Jaka matka taka córka.... Tym razem na IV Championacie PTHKA zaprezentowaliśmy matkę Eptony (która zdobyła tytuł Championki w 1997 roku) siwą Etruskę (Aloes-Etruria). Nic w tym dziwnego, że Etruska zdobyła tytuł Championki Klaczy oraz tytuł Najlepszego Konia Pokazu "Best in Show" bowiem jej matka Erturia to Championka Polski, Europy i Świata, a ojciec Aloes to Champion Europy.

Zdobycie Nagrody za Najlepsze Nogi Pokazu

Na tym pokazie również nasz ogier Panki (Biquest-Petite Fleur) zdobył Nagrodę za Naljepsze Nogi Pokazu.
Od tego dnia w naszej stadninie mieliśmy 4 PRWADZIWE GWIAZDY: Derbistę, Rekordzistę Toru Wyścigowego Dekora i również 3 Championów: Etruskę, Eptonę i Cliinntonna.

Korfowe Arabians aktywnie przyczynia się do rozwoju prywatnej hodowli koni arabskich w Polsce

Od początku swego istnienia Korfowe jest centrum spotkań hodowców i miłośników konia arabskiego.

W 1991 roku powzięliśmy inicjatywę konstytuowania "Polskiego Towarzystwa Hodowców Koni Arabskich" zrzeszającego prywatnych hodowców koni arabskich w Polsce. Tutaj też do 1999 roku mieścił się jego sekretariat.

W 1994 roku Korfowe Arabians wyróżnione zostało Dyplomem "Życia Warszawy" za "Przecieranie szlaku prywatyzacji prywatnej hodowli koni arabskich w Polsce".

Od 1991 roku Korfowe redaguje Biuletyn "Kurier Arabski" oraz broszurę "Trybuna Korfowe".

W 1997 roku byliśmy inicjatorami i współzałożycielami "Towarzystwa Przyjaciół Konia Arabskiego w Polsce", które zrzesza wybitnych malarzy, rzeźbiarzy, fotografików i literatów, tematem twórczości których jest koń.

W maju 1998 roku w Korfowym odbył się pierwszy Plener Artystyczny "Koń jaki jest...", w którym wzięło udział 20 wybitnych artystów. Rezultatem ich tygodniowego pobytu w stadninie były dzieła sztuki, prezentowane później na wystawach w Warszawie, Janowie Podlaskim i Poznaniu.

W roku 1999 odbył się II Plener Artystyczny "Koń jaki jest...", w roku 2000 - III Plener Artystyczny "Koń jaki jest..." , a w 2001 - IV Plener, zorganizowane przez Korfowe Arabians wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Konia Arabskiego w Polsce. Zakończone one były wystawami powstałych prac w Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Warszawie.

W lutym 1998 roku Korfowe gościło delegację ELDRIC - Europejskiej Komisjii ds. Rajdów Długodystansowych
.

W grudniu 1999 roku Korfowe Arabians gościło najwyższe władze FEI - Światowej Federacji Jeździectwa.


W roku 2000 Korfowe Arabians było jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Hodowli Koni Arabskich.

Od 1993 roku Korfowe Arabians jest członkiem stowarzyszonym Światowej Organizacji Konia Arabskiego WAHO.

Korfowe jest młodą stadniną koni arabskich, ale od samego początku swego istnienia jest prawdziwym miejscem spotkań hodowców z kraju i zagranicy.

U nas jesteś zawsze mile widziany!

Konie z naszej stadniny znalazły szczęśliwych nabywców nie tylko w Polsce, ale również w Belgii, Niemczech, we Włoszech, Chorwacji, Jordanii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Brazylii.