Strona główna
Agrowczasy we wsi Korfowe
Agroturystyka "AgroKultura Korfowe"
Atrakcje turystyczno-krajoznawcze na Mazowszu
Mapa okolic
wczasy na wsi blisko natury
fot. Z. Sobkiewicz
Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy utworzony w 1959 leży w województwie mazowieckim na północny-zachód od Warszawy, z którą bezpośrednio sąsiaduje. Obejmuje rozległe tereny Puszczy Kampinoskiej w pradolinie Wisły.

Powierzchnia parku wynosi 38544 ha. Pod ochroną ścisłą znajdują sie 4 638 ha (22 wydzielone obszary). Ustanowiona w 1977 r. strefa ochronna wokół Parku, zwana otuliną, ma powierzchnię 37 756 ha.
W styczniu 2000 roku Kampinoski Park Narodowy uznany został przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery.

W Puszczy Kampinoskiej jest wiele pieszych szlaków turystycznych, tras dla turystyki konnej oraz ponad 200-kilometrowy tzw. Kampinoski Szlak Rowerowy dla cyklistów.
Zachodnim skrajem parku biegnie linia kolejki wąskotorowej z Sochaczewa do Wilcz Tułowskich.

Fauna i flora Kampinoskiego Parku Narodowego

wczasy na wsi blisko natury
fot. Z. Sobkiewicz

Na terenie Parku występuje ponad 3 tysięcy gatunków zwierząt.
Pospolitymi zwierzętami są łosie (symbol Kampinoskiego Parku Narodowego), dziki, sarny i jelenie, a także kuny, lisy, jenoty, wydry, bobry, nietoperze i rysie.
Do najcenniejszych ptaków należą: żurawie, bociany czarne, orliki krzykliwe, czaple siwe, orły przednie oraz derkacze.

wczasy na wsi blisko natury
fot. Z. Sobkiewicz
Ponad 70% powierzchni parku zajmują lasy, resztę zaś stanowią dochodzące do 20 metrów wysokości wydmy, tereny bagienne, bory wilgotne i torfowiska. Występuje tu około 1250 gatunków roślin naczyniowych, 120 gatunków mchów, 33 gatunki drzew i 44 gatunki krzewów rodzimych. Osobliwością botaniczną jest brzoza czarna i pozostały po epoce lodowcowej rozmarynek.
wczasy na wsi blisko natury
fot. Z. Sobkiewicz
Atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne MazowszaŻelazowa Wola - 16 km od AgroKultury Korfowe

Miejsce urodzin Fryderyka Chopina (22.II.1810). Do dziś zachowała się oficyna zwana “dworkiem Chopina”, w której 22 lutego 1810 roku przyszedł na świat genialny kompozytor. Tutaj mieści się jego muzeum biograficzne.
W saloniku odbywają się coniedzielne koncerty chopinowskie z udziałem wybitnych pianistów. Dworek otacza piękny park, w którym stoją 3 pomniki kompozytora.
Atrakcje turystyczne MazowszaWarszawa - 30 km od AgroKultury Korfowe
Atrakcje turystyczne MazowszaMuzeum Kampinoskiego Parku Narodowego - Granica - 6km od AgroKultury Korfowe

W pobliżu ścisłego rezerwatu "Granica" znajduje się Muzeum Przyrodnicze Kampinoskiego Parku Narodowego oraz skansen.
Atrakcje turystyczne MazowszaMuzeum Kolei Wąskotorowej - Sochaczew - 20 km od AgroKultury Korfowe

Założone zostało w 1986 roku. Muzeum posiada największy w Europie zbiór taboru wąskotorowego liczący ponad 200 jednostek. Na ekspozycji można oglądać przede wszystkim kolekcję parowozów, z których niektóre pochodzą z końca XIX wieku. Dzisiaj na trasę wyrusza jedynie pociąg muzealny, który w sezonie wycieczkowym podąża po wąskich torach do Puszczy Kampinoskiej.
Atrakcje turystyczne MazowszaMuzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą - Sochaczew - 20km od AgroKultury Korfowe

Powstało w 1973 roku. Stała wystawa przedstawia zbiór militariów pochodzących z Bitwy nad Bzurą 1939-1945, która toczyła się między innymi w okolicach Sochaczewa we wrześniu 1939 r.
W salach Muzeum organizowane są wystawy czasowe, na których prezentowana jest polska sztuka współczesna, etnografia Polski i świata.
Atrakcje turystyczne MazowszaKościół parafialny Wniebowzięcia N.M.P. - Kampinos - 6km od AgroKultury Korfowe

Drewniany kościół barokowo - klasycystyczny zbudowany w 1783r. Drewniana dzwonnica z końca XVIII w. W kościele przechowywane są ornaty uszyte z płaszczów Powstańców z 1863 r.
W pobliżu na cmentarzu zachowały się groby powstańców z 1863 r. oraz żołnierzy poległych w 1939r.
Atrakcje turystyczne MazowszaKościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela - Leszno - 6km od AgroKultury Korfowe

Kościół murowany w stylu neogotyckim wzniesiony w latach 1849-1898 według projektu architekta Konstantego Wojciechowskiego.
Atrakcje turystyczne MazowszaKościół pod wezwaniem Świętych Rocha i Jana Chrzciciela - Brochów - 25 km od AgroKultury Korfowe

Jest jednym z nielicznych w Polsce kościołów obronnych. Zbudowany został w latach 1551-61 w stylu późnego gotyku z trzema wieżami posiadającymi otwory strzelnicze. Budowniczowie prawdopodobnie pochodzili z warsztatu Jana Baptysty Wenecjanina. Tutaj brali ślub rodzice Fryderyka Chopina, on sam zaś był tutaj chrzczony. Na plebanii w księgach parafialnych przechowywana jest jego metryka chrztu.
Atrakcje turystyczne MazowszaKlasztor oo. Franciszkanów - Niepokalanów - 15 km od AgroKultury Korfowe

Klasztor założony został przez ojca Maksymiliana Kolbe, późniejszego świętego, który oddał życie za współwięźnia w hitlerowskim obozie zagłady. Ośrodek pielgrzymkowy. Muzeum.
Atrakcje turystyczne MazowszaCmentarz Palmiry - 35 km od AgroKultury Korfowe

Podczas II wojny światowej w Palmirach dokonano egzekucji ponad 2 tys. Polaków. Byli wśród nich znani i cenieni przedstawiciele życia politycznego, naukowego, kulturalnego, gospodarczego. W 1948 roku na cmentarzu założonym w pobliżu miejsca zbrodni złożono prochy ekshumowanych ofiar zbrodni hitlerowskich.
Atrakcje turystyczne Mazowsza200-letni jałowiec - Korfowe - 2 km od AgroKultury Korfowe

W zachodniej części wsi znajduje się piękny okaz około 200-letniego jałowca "Królewski Jałowiec" wysokości około 8m, obwodzie 0.7m, o kształcie wysmukłego cyprysu.
Atrakcje turystyczne MazowszaŚredniowieczne grodzisko - Stare Zamczysko - 10 km od AgroKultury Korfowe

Dobrze zachowane grodzisko średniowieczne z X lub XI wieku. Z grodziskiem tym, nazwanym Starym Zamczyskiem, związanych jest kilka legend, m.in. o zamku królowej Bony i ukrytych skarbach. Skarbów tych poszukiwano jeszcze tuż po ostatniej wojnie (!).
 
Agrokultura Korfowe
Joanna & Peter Grootings
Korfowe 7
05-085 Kampinos
Polska
Tel. +48608 782033

Strona główna
All rights reserved Agrokultura Korfowe